close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Říjen 2018

Zajímavosti u šicích strojů

2. října 2018 v 10:36 | NEJ Šicí stroje
U šicích strojů můžeme najít různé speciální funkce a jedna z nich je i pomocný navlékač na horní nit. Některé modely šicích strojů mají základní navlékače horní nitě a u některých šicích strojů jako je např. značka šicích strojů Brother, naleznete již pokročilé - tyto navlékače horní nitě jsou již jednoduché a po navlečení podle vyznačené dráhy stačí jen jedním tahem dolů navléct nit do jehly.

Nabídka šicích strojů je velmi velká a pestrá. Šicí stroje jsou určeny jak pro začátečníky tak i pro pokročilé. U šicích strojů naleznete různý počet šicích stehů - základní, overlockové, strečové a u některých šicích strojů naleznete i možnost šít automatickou knoflíkovou dírku šitou na jeden krok a také možnost šití abecedy.

V dnešní nabídce šicích strojů naleznete různé druhy a tipy šicích strojů, které jsou určené pro běžné šití, pro volné prošívání, pro šití patchworku, sešívání pružných materiálů a vyšívání apod. Na šití patchworku a volného quiltování je nabídka šicích strojů velká a jsou vhodné šicí stroje s větší konstrukcí - pro lepší manipulaci s šitým materiálem. Na šití pružných materiálů je z nabídky šicích strojů určený šicí stroj - overlock - má možnost šít 2,3 a 4 nitným overlockovým stehem který je vhodný hlavně na sešívání pružných materiálů.