close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Šicí stroje a nové funkce

18. prosince 2016 v 10:33 | NEJ Šicí stroje

Šicí stroje se v dnešní době hodně posunuly od dob našich babiček. Nové šicí stroje nabízí mnoho vychytávek a příjemných zjednodušení pro vaše šití. Na rozdíl od starých Veritasek najdete nyní už i na základních šicích strojích automatický navlékaček nitě do jehly, cívky se do strojů vkládají shora, takže stroje jsou tišší, lépe se čistí a hlavně vidíte, kolik nitě zbývá na spodní cívce. Cívky se používají plastové a i samotné cívkování je jednodušší.

Už kolem 5 tisíc korun může mít šicí stroj automatickou knoflíkovou dírku šitou na jeden krok, šicí stroje kolem 7 tisíc už nabízí i plně elektronické možnosti jako je automatické zapošívání, ušijí i konfekční dírku s očkem a mají širokou nabídku ozdobných stehů pro zdobení vašich tašek a oděvů.
Protože často šijí i naše děti, existuje chránič prstů před jehlou a výrobci šicích strojů vyvíjejí i další vychytávky pro šicí stroje - ať už je to aparát pro šití kruhů - tzv. šicí kružítko, nebo třeba řasící a plisovací aparát, se kterým bez problémů ušijete moderní plisované sukně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama