close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Prosinec 2016

Šicí stroje a nové funkce

18. prosince 2016 v 10:33 | NEJ Šicí stroje

Šicí stroje se v dnešní době hodně posunuly od dob našich babiček. Nové šicí stroje nabízí mnoho vychytávek a příjemných zjednodušení pro vaše šití. Na rozdíl od starých Veritasek najdete nyní už i na základních šicích strojích automatický navlékaček nitě do jehly, cívky se do strojů vkládají shora, takže stroje jsou tišší, lépe se čistí a hlavně vidíte, kolik nitě zbývá na spodní cívce. Cívky se používají plastové a i samotné cívkování je jednodušší.

Už kolem 5 tisíc korun může mít šicí stroj automatickou knoflíkovou dírku šitou na jeden krok, šicí stroje kolem 7 tisíc už nabízí i plně elektronické možnosti jako je automatické zapošívání, ušijí i konfekční dírku s očkem a mají širokou nabídku ozdobných stehů pro zdobení vašich tašek a oděvů.
Protože často šijí i naše děti, existuje chránič prstů před jehlou a výrobci šicích strojů vyvíjejí i další vychytávky pro šicí stroje - ať už je to aparát pro šití kruhů - tzv. šicí kružítko, nebo třeba řasící a plisovací aparát, se kterým bez problémů ušijete moderní plisované sukně.