close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Srpen 2014

Už nemusíte šít ručně

31. srpna 2014 v 9:02 | NEJ Šicí stroje
Když přišly na svět první šlapací šicí stroje, byl to jistě pro svět a hlavně pro švadlenky přelomový vynález. Šicí stroje se léty zdokonalovaly, dnes již jsou šicí stroje elektronické a nabízejí mnoho dalších funkcí. Šicí stroje Brother mají například plně automatický navlékáček nitě, značka Pfaff vyniká integrovaným horním podáváním. Historicky mezi jedny z nejznámnějších šicích strojů patří značka Singer. Mezi nejznámnější české značky patří šicí stroje Lada. Staré kovové šicí stroje jsou mezi švadlenkami stále oblíbené, ale nebojte se inovovat váš šicí park a koupit si moderní elektronický šicí stoj nabízející vysoký komfort šití s možnostmi vyšívání a dalšími.

Rozeznáte šicí stroje?

25. srpna 2014 v 19:52 | NEJ Šicí stroje
Víte vůbec kolik je druhů šicích strojů? Rozeznáte je? Šicí stroje pouze k šití, overlocky, coverlocky, vyšívací stroje. Pak se ovšem občas používají hovorové výrazy, jako je obnitka - pro overlocky, vyšívačka - pro vyšívací stroje, kombo - pro šicí a vyšívací stroje.

Dalším mylníkem jsou funkce strojů, kdy velmi častým omylem je dotaz, zda se dá s overlockem šít nebo zda má šicí stroj overlock.

Nová sezóna pro šicí stroje

8. srpna 2014 v 7:58 | NEJ Šicí stroje
Pravidelně každý rok na podzim (před vánoční sezónou) přicházejí velké značky s novinkami v šicí technice. Copak to bude letos? Z novinek, které můžeme sledovat ze zahraničí je to jednoznačně zlepšení uživatelské přívětivosti (novější verze navlékáčků) a jednodušší uživatelská obsluha šicích strojů. Víme o připravovaných novinkách skoro všech podstatných značek. Např. Šicí stroje Lada uvedou na trh nový elektronický šicí stroj. Šicí stroje Veronika připravují náhradu za 707 a ani ostatní značky nezůstávají pozadu.

Se zvyšující cenou euro bohužel nedojde k poklesu ceny ani na vánoční trhy, takže můžeme očekávat s uvedením nových modelů navýšení prodejních cen. Budeme se těšít na vánoční trh a informovat vás o konkrétních novinkách pro šicí stroje.