close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Březen 2014

Nad bílou není - šicí stroje

13. března 2014 v 12:27 | NEJ Šicí stroje

Při pohledu na obrovskou nabídku obchodů je vidět, že šicí stroje v bílé barvě určitě vedou. Velmi často se však vyskytují designy s kombinací bílé a pastelové barvy, příjemné pro oči. Velikému úspěchu se těší moderní šicí stroje Brother, jež jsou obohaceny o nějaký potisk či nálepky nebo značení ozdobným písmen.

Oblíbené jsou typy ve vínovo-bílém provedení, a jakmile jsou na stroji kytičky či něco podobného, okamžitě se z něj stane hit ;-). Ne všechny švadlenky však mají rády "pomalované stroje" a fandí prostě čistě bílé s nepatrným zdobením. Klasika je klasika a neomrzí se, neokouká se! A pokud náhodou ano, můžete sáhnout po oblíbených samolepkách a dočasně si šicí stroje nebo overlocky ozvláštnit.

Věc vkusu

10. března 2014 v 11:01 | NEJ Šicí stroje

Ať už si pořizujete jakoukoli elektroniku i při pořizování bílé elektroniky, jakou jsou například domácí šicí stroje, rozhoduje při výběru velikou měrou i váš osobní vkus a sympatie. Nehledíte jen na cenu a funkce, výhody a nevýhody či skladnost domácího pomocníka, je pro vás samozřejmě důležitý i vzhled.

I pro vyšívací nebo šicí stroje je vždy výhodou klasický nadčasový design. Nicméně jsou zde i klienti s náročnějším či specifickým vkusem, kteří ocení větší barevnost či dokonce určitou zvláštnost a nekonvenčnost. I pro tyto zákazníky se samozřejmě najdou vhodné šicí stroje. Designéři známých značek myslí na všechny a snaží se uspokojit potřeby jak široké veřejnosti, tak i specifické potřeby těch, co se trošku vymykají běžnému průměru.

Srdeční záležitost a šicí stroje

7. března 2014 v 21:48 | NEJ Šicí stroje

Pro mnoho žen jsou šicí stroje a šití naprosto srdeční záležitostí a jejich mašinky jsou domácí miláčkové, kteří mají dokonce i své přezdívky. Ano i v dnešní moderní době naleznete velikou spoustu žen, jež se šití věnují téměř denně a nemohou bez něj ani žít.

Takovéto zapálené švadlenky si své vyšívací a šicí stroje berou dokonce i na dovolenou na chalupu, mají tím pádem tzv. letní dovolenkovou verzi. Znám i švadleny, které mají menší a skladné šicí stroje zakoupeny speciálně na cesty a jakmile se venku udělá hezké počasí, vytáhnou stroje na balkon či uspořádají s kamarádkami tzv. šicí párty.

Baví vás na šicích strojích šití nebo vyšívání?

5. března 2014 v 15:05 | NEJ Šicí stroje
Možná se vám tato otázka bude zdát divná… Přece šití a vyšívání je něco úplně jiného. Navíc šít můžou i šicí stroje, kdežto vyšívá se přece v ruce. Nebo můžou vyšívat průmyslové šicí stroje, ale ty jsou pro běžné smrtelníky naprosto nepoužitelné a nedostižné. Ať už cenově nebo tím, kolik zaberou místa v pracovně J.

Vyšívání však není jen otázkou šikovných rukou nebo oděvního průmyslu. Dnes existují i domácí šicí stroje, které jsou kombinované s vyšívacími a můžete s nimi tvořit i různé výšivky, vzory a aplikace, jaké se vám dosud ani nesnilo.

Různé technicky šití

3. března 2014 v 20:48 | NEJ Šicí stroje

Když kupujete nové šicí stroje, je vždy potřeba vědět pro jaké účely a jaké technologické postupy při šití budete používat. Při výběru je třeba vždy předem zvážit, jaké materiály či vrstvy budete chtít prošívat a také třeba kolik hodin denně či týdně se chystáte šití věnovat. Pro šicí stroje naprosto nebývá s prošíváním problém, vždy je dobré dbát na používání kvalitní a nepoškozené jehly, určené právě pro šití toho kterého materiálu či techniky šití.

Existují jehly pro šicí stroje na šití strečových materiálů, quiltovací jehly, vyšívací jehly, jehly kalené džínové na pevné materiály, také jehly klasické s různou tloušťkou pro šití tenčích i silnějších materiálů. Můžete šít i dvojjehlou - ta je určena pro ozdobné šití a navlékají se dvě horní nitě.