Únor 2014

Rádi tvoříte? Máte šicí stroj?

27. února 2014 v 9:41 | NEJ Šicí stroje

Velmi zábavnou formou tvoření může třeba být například šití. Snad každý z nás to někdy zkusil a většina domácností šicí stroje doma má. U starších domácností se šicí stroje dědily, moderní generace si již pořizují výdobytky moderní techniky a pracují se stroji nikoli mechanickými ale již elektronickými.

Většina lepších šicích strojů už je ne nepodobná počítačům. Například kombinované šicí stroje a zároveň vyšívací mají docela velkou paměť se stehy, vzory, abecedou… také velký dotykový displej a připojení na USB či kabel. Pomocí speciálních SW si můžete vytvářet a kreslit své vlastní výšivky a vzory dle vašeho vkusu a potřeb a poté již jen importovat do stroje a tvoření může začít!

Jak na běžnou údržbu a čištění šicích strojů

24. února 2014 v 11:54

Máte-li doma šicí stroje, jistě chcete, aby vám dobře fungovaly a byl na ně při šití spoleh. Je tedy potřeba se o ně občas i postarat v rámci čištění a mazání. Vždy záleží na tom, jak často šijete. Dle toho vaše šicí stroje budou údržbu potřebovat.

Většinou již sami poznáte, že je ten správný čas. Někdo se rozhodne rovnou obrátit na autorizovaný servis a přenechá vše na technikovi. Spousta švadlenek však běžnou údržbu zajišťuje sama. Jedná se o důkladné vyčištění horní dráhy nitě od kousků nití, žmolků prachu či chloupků z látek - posviťte si baterkou, vezměte si pinzetu a odstraňte vše, co by mohlo stát niti v cestě. Určitě dbejte na častou výměnu jehly, aby nedošlo k jejímu ztupení či zkřivení… Důležité je čištění kolem cívkového pouzdra na spodní nit - zde je třeba řádně štětečkem odstranit veškeré nečistoty. Můžete použít také vysavač, vaše šicí stroje budou zase šlapat jako nové J!

Domácí nebo průmyslový šicí stroj?

21. února 2014 v 9:29 | NEJ Šicí stroje

Chystáte se podnikat a rozhodujete se, jaké šicí stroje by byly nejvhodnější právě pro vaše potřeby? Nejprve si určete své priority a ujasněte si, jaké přání a požadavky máte, co se týká materiálů, síly prošití, rychlosti šití či vůbec používaných šicích technik. Teprve poté kontaktujte odborníky na šicí stroje, kteří vám jistě velmi rádi poradí, jaké stroje by se právě pro vaše potřeby hodily a pomohou vám se v široké nabídce strojů lépe zorientovat.

Určitě je možné vybírat i dle ceny, nečekejte však, že vám domácí šicí stroje při větší zátěži vydrží tolik, co průmyslové. Přeci jen domácí šicí stroje jsou určeny právě pro běžné domácí šití a ne na třísměnný provoz. V tomto případě musíte šáhnou po průmyslévém stroji, třeba PR 655 nebo u domácích šicích strojů musíte počítat s mnohem rychlejším opotřebením.

Šicí patky pro klasické domácí stroje

19. února 2014 v 21:55 | NEJ Šicí stroje

Většina z vás jistě bude mít doma šicí stroje, ať už to jsou nové nebo prastaré poděděné po vícero generacích. Možná by vás ani nenapadlo, že se dá šít i s jinými přídavnými patkami, které vám v mnohém usnadní práci. Velká řada švadlen šije pouze patkou základní neboli univerzální. Existuje však velmi široká škála volitelných patek, jež jsou pro klasické šicí stroje vhodné.

Doporučujeme vyzkoušet si, jak dobře se vám bude šít třeba s použitím speciální patky pro šití skrytých zipů. Budete překvapeni, jak rychle vám půjde práce od ruky! Tato patka se dá dokonce použít i jako patka tzv. kedrovací, pro šití kedrů na kabelkách, taškách a batozích. Různé patky se dají dokoupit pro veškeré šicí stroje různých značek.

Šicí stroje Juki

14. února 2014 v 19:02 | NEJ Šicí stroje
Novinkou v našem sortimentu jsou šicí stroje Juki. Tato japonská značka šicích strojů vyrábí dlouhá léta vysoce kvalitní šicí stroje, mají hluboké zkušenosti ve výrobě průmyslových šicích strojů a od nich se odvíjí i výroba domácích šicích strojů.

Šicí stroje Juki řady HZL mají průmyslový podavač látky - tzv. zoubky, který podává lépe, než klasické podavače, horní podávání zajišťuje kráčející patka a stroje mají senzorové šití knoflíkové dírky, které si bez problémů poradí i se silnými materiály.

Šicí stroje Juki si určitě najdou v krátké době svoje příznivce.

Šicí stroje s overlockem

11. února 2014 v 14:55 | NEJ Šicí stroje
Díky masivní reklamě supermarketů se mezi zákazníky hojně rozšířil názor, že šicí stroje mají overlock v sobě. Pojďme si vysvětlit, jak to vlastně je.

Moderní šicí stroje dnes v převážné většině umí šít overlockové stehy. To jsou stehy, kdy stroj zároveň obšívá a sešívá látku. Někdy k nim lze dokoupit i ořezovou patku, takže se možnosti šicího stroje rozšíří i na ořezávání v jednom kroku.
Overlock samotný, který šije 4 nitěmi ale nemohou nikdy zastoupit. Takto pružné stehy šicí stroje se dvěma nitěmi nemají. A ani s overlockovou patkou nedosahují takové pružnosti.
Šicí stroje vám můžeme určitě doporučit na opravy triček a šití klasických látek. Na šití oblečení z úpletů si ale raději kupte overlock.

Věděli jste, co všechno šicí stroje umí?

7. února 2014 v 17:44 | NEJ Šicí stroje
Věděli jste, že šicí stroje dnes můžou umět i vyšívat? Pokud si koupíte šicí stroj s vyšívacím modulem, můžete vyšívat v rámečku libovolný naprogramovaný vzor. Medvídky, srdíčka, nejrůznější vzory a ozdoby, jaké vás jen napadnou. Vyšívací stroje jenom navlečete a zbytek už udělá vyšívací stroj za vás.

Jakmile potřebuje vyměnit nit, zastaví a počká, až mu přijdete nit vyměnit :)

Šicí stroje s vyšívací jednotkou si dnes už nekupují jenom Vietnamci, ale také hobby švadlenky, které chtějí ozdobit svým dětem trička výšivkou nebo ušít vyšívanou patchworkovou deku.

Hrajeme si s šicími stroji

4. února 2014 v 19:16 | NEJ Šicí stroje
Šicí stroje se opět dostávají do hledáčku kreativních lidí, kteří chtějí mít svoje vlastní originály. Před dvaceti lety byl šicí stroj nutností, bez šicího stroje jste neměli co na sebe, protože obchody byly poloprázdné. Každá žena měla doma šicí stroje Veritas, nakonec u mnohých je stále doma ve skříni nebo na půdě a společně oblékali rodinu.

Dnes již nepotřebujete umět šít, abyste měli co na sebe. Ovšem to, co si ušijete bude vždy neopakovatelný originál, můžete popustit uzdu svojí tvořivosti a spolu se svým šicím strojem vytvořit překrásné kreace.

Buďte originální a tvořiví, šijte!