close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Říjen 2013

Šicí stroje a šicí kružítka

28. října 2013 v 9:01 | NEJ Šicí stroje
Existuje mnoho šicích technik a způsobu práce s šicími stroji. Jeden z málo známých je šicí kružítko a šidí do kruhu. Lze používat klasické šicí, ozdobné, stretchové a další stehy, co váš stroj nabízí. Šicí kružítka se vyrábějí na různé druhy šících strojů, různých značek a různého provedení.
šicí kružítko

Práce s šicím kružítkem není nikterak složitá. Šicí aparát (jak se také šicímu kružítku říká), založíte do stroje - většinou přichytíte na stehovou desku a nastavíte vzdálenost od šicího středu. Celý princip spočívá v pevném bodu, tvořeném bodcem, který drží šitý materiál. Ptáte se, jaké šicí stroje lze pro tyto techniky použít? Každý kvalitní šicí stroj, pro který se vyrábí šicí kružítko.

Dokonalý pomocník v domácnosti

25. října 2013 v 8:18 | NEJ Šicí stroje
Řada žen, jež si kupují nové moderní a komfortní šicí stroje s vychytanými funkcemi, naprosto žasne, co vše mohou v dnešní době vyšívací šicí stroje umět a jak jim mohou jejich práci usnadnit a hlavně urychlit. Vyberou-li si mašinku, která umí nejen šít, ale dokonce i vyšívat, jsou z toho úplně na větvi.

Radují se, že budou moci jít třeba vařit, zatímco jejich šicí stroje budou kouzlit naprogramovaný obrázek a ony jen občas přijdou a zkontrolují, zda je vše v pořádku. Pouze vymění barvy nití, jak jim šicí stroje samy ohlásí a zase mohou od stroje klidně odejít.

Tvoření a něco více

23. října 2013 v 10:47 | NEJ Šicí stroje
Stejně jako naši klienti máme v oblibě tvoření a vymýšlíme velkou škálu nápaditých dekorací a věcí, které nám zpříjemní náš život. V současné době jsme rozšířili šicí a vyšívací stroje úžasnou krabičkou s řezacím nožem. Malým plotrem, který se dá dotvořit mnoho zajímavých. Ochutnávku toho, co tato úžasná krabička umí jsme sepsali do prvního článku ať se můžete s řezacím plotrem seznámit.

řezací plotr cameo

Nečekaný boom a šicí stroje

22. října 2013 v 8:13 | NEJ Šicí stroje
Náš oděvní průmysl na tom není zrovna nejlépe, zde je úpadek znatelný. Domácnosti to však nejspíše nikdy nepostihlo tolik. Snad každá česká domácnost má doma alespoň nějaké stařičké šicí stroje, které využívá k občasným opravám oděvů. Vzhledem k tomu, že moderní doba nabízí širokou škálu, kde si můžete vybrat moderní šicí stroje pro začátečníky i pro zkušenější švadleny a dokonce i pro ty úplně nejnáročnější spotřebitele, nové domácnosti si kupují nové a spolehlivé elektronické šicí stroje.

Zaběhnuté domácnosti také začínají inovovat, protože stařičké šicí stroje jim již neposkytují dostatečný komfort a spolehlivost, jakou potřebují.

Domácímu šití ještě neodzvonilo

17. října 2013 v 8:01 | NEJ Šicí stroje
Řada lidí si myslí, že domácí šití je na pokraji zániku a že již nikdo doma šicí stroje nemá a pokud ano, rozhodně je nepoužívá k tvorbě oděvů ani domácích textilních dekorací. Opak je však pravdou. Zdánlivě si můžete vše koupit za mrzký peníz… Nicméně přeci jen kvalita a originalita tomu schází a pro náročnějšího uživatele je nemyslitelné si takové věci domů či na sebe pořizovat.

Proto jsou stále šicí stroje v kurzu a můžete mít dokonce i vyšívací a šicí stroje zkombinované v jednom. Tím získá vaše šití zase další rozměr a vaše fantazie se může rozlétnout ještě výš!

Těšíme se na Vánoce - vánoční dekorace

7. října 2013 v 14:49 | NEJ Šicí stroje
Jako každým rokem se s nastávajícím podzimkem a prodlužujícími se večery všichni začínáme těšit a připravovat na Vánoce 2013. Takové dlouhé večery trávené doma v teple přímo volají po nějakých ručních pracích. Můžete si vytvořit originální zimní či rovnou vánoční dekorace a zkrátit si čekání na Ježíška.

Vánoční dekorace můžete použít nejen jako výzdobu, ale hodí se často jako milý dárek pro kamarády či kolegy v práci. Milou pozornost pro své blízké vyrobíte velmi lehce, stačí pouze trošku vtipu (svěle když máte šicí stroje) a dobrý nápad a vánoční dekorace je hotová cobydup!