Září 2013

Není šicí stroj jako šicí stroj

30. září 2013 v 14:19 | NEJ Šicí stroje
Není zde řeč o strojích průmyslových, máme na mysli klasické šicí stroje pro běžné použití v domácnosti. I takovéto běžné šicí stroje totiž mají vícero kategorií. Pro laika není úplně lehké si vhodný stroj v takto veliké nabídce vybrat.

Můžete vybírat buď z nejnižší třídy, kde naleznete klasické šicí stroje s kyvným neboli CB chapačem se základními funkcemi nebo můžete zabrousit kvalitativně již trošinečku výš, nicméně do stejné třídy mechanických strojů, které již mají komfortnější funkce, navlékaček na nit, nabídku overlockových stehů a kvalitnější rotační chapač. Nejvyšší kvalitu a pohodlí potom nabízejí šicí stroje elektronické. Velmi jednoduše se ovládají a nabízejí mnoho funkcí navíc. Na špičce žebříčku jsou potom před průmyslovými stroji ještě robustnější šicí stroje vhodné pro quiltování a po nich hned stroje s vyšívacími funkcemi.

Máte pokažený šicí stroj?

26. září 2013 v 11:17 | NEJ Šicí stroje
Velká většina domácností má doma staré šicí stroje, které používá k občasnému šití či menším úpravám oděvů, nicméně práce na nich je spíše zlobením se a přemlouváním stroje k poslušnosti.

Často si takovéto občasné švadlenky přejí mít doma nové a moderní šicí stroje s komfortními funkcemi a různými vychytávkami. Jejich snem jsou ponejvíce elektronické šicí stroje, ideálně takové, jež zvládají i vyšívací funkci a dají se s nimi již dělat opravdu krásné věci. Pro domácí použití jsou určeny moderní a designové kombinované elektronické šicí stroje, do nichž se na první pohled prostě zamilujete.

Porouchané šicí stroje

22. září 2013 v 20:05 | NEJ Šicí stroje
Možná se vám může občas zdát, že vaše mašinka vám naprosto odmítá poslušnost. Dokonce máte pocit, že se jedná o její poslední hodinku a poohlížíte se po obchodech, kde prodávají nové a spolehlivější šicí stroje… Možná to není tak úplně třeba.

Velmi často se sice vaše domácí šicí stroje tváří jako rozbité, nicméně často jim jde velice jednoduše pomoci. Jsou to většinou úplně malichernosti jako nesprávně navlečená horní nit (třeba slepená od oleje), nesprávně navlečená spodní nit případně nekvalitní, nevhodné či poškozené jehly. Také nitě pro šicí stroje je lepší mít vždy v lepší kvalitě. Levnější nitě mohou špatně provazovat nebo dokonce neprovazují steh vůbec a vaše šicí stroje za to skutečně nemohou !

Vyšívací jehly a šicí stroje

15. září 2013 v 16:23 | NEJ Šicí stroje
Možná jste se dosud věnovali pouze klasickému šití a máte doma jen běžné šicí stroje. Pokud však toužíte jít s dobou, jistě jste zaregistrovali na trhu existenci inovativních a moderních mašinek, které umějí nejen klasické šití, ale jsou vhodné i pro vyšívání. Takovéto domácí šicí stroje se nazývají kombinované a obě funkce zvládají naprosto skvěle.

Pro samotné vyšívání potom potřebujete mít navíc i věci, jež běžně doma mít jistě nebudete. Jedná se o speciální vyšívací jehly určené pro vyšívací a šicí stroje. Běžné jehly by se vám velmi brzy lámaly a tupily. Stejně tak se potřebujete zazásobit podkladovými materiály a také speciálními vyšívacími nitěmi. Poté budou vaše výšivky vypadat dokonale.

Vyšívání nejsou čáry

13. září 2013 v 9:21
Víte-li něco o tvorbě výšivek a aplikací, které umí moderní kombinované šicí stroje, určitě víte, že se jedná o specifickou činnost, jež si žádá své. Nejsou to žádné čáry, ale i vyšívání pro vyšívací a šicí stroje má svá úskalí. Mohou se vyskytnout problémové materiály, s nimiž si začátečník úplně neporadí.

Přitom jde vcelku o maličkosti. Pro vyšívání jsou určeny samozřejmě speciální viskózové nitě, nedá se vyšívat klasickými nitěmi určenými pro běžné šicí stroje, ty by se vám při velké vyšívací rychlosti trhaly a navíc s nimi výšivka ani nevypadá pěkně. Specializované nitě jsou nádherně lesklé, vyšitá dílka tedy s nimi vypadají opravdu dekorativně a luxusně.

Vychytávky při vyšívání

10. září 2013 v 8:10 | NEJ Šicí stroje
Holdujete-li strojovému vyšívání, jistě už znáte řadu fíglů, díky nimž jsou výsledky vaší práce mnohem lepší. Jedná se o zdánlivé maličkosti, které mohou laikovi či úplnému začátečníkovi v tomto oboru připadat nepodstatné… Pro šicí stroje však existuje řada vychytávek, díky nimž budete mít vždy skvělý výsledek a vaše vyšívací a šicí stroje si možná oddechnou společně s vámi.

Je důležité při vyšívání vždy používat podkladové materiály a rozhodně na nich zbytečně nešetřit. Určitě si nepomůžete, když budete stříhat podklad pouze pod samotnou výšivku. Je potřeba střihnout tak, aby byla uchycena v rámečku pro vyšívací a šicí stroje společně s materiálem, na nějž vyšíváte. Jen tehdy budete s výsledkem spokojeni.

Šicí stroje za pár babek

6. září 2013 v 8:49 | NEJ Šicí stroje
Kupovat drahý nebo levný šicí stroj?. A vlastně stačí i šicí stroje ze supermarketu za tisícovku. Myslíte? Bohužel... Spočítejte si to. Stroj stojí tisícovku... 20% je DPH tedy marže pro stát... už máme 800... supermarket by nehnul prstem, kdyby z toho neměl 400... a ty šicí stroje je třeba dovézt z číny... 200... firma co stroje vyrábí potřebuje taky nějakou marži, drobné zaměstnancům.... no prostě si kupujete něco, co má pořizovací hodnotu 100 kč. A tomu to také odpovídá. Šicí stroj je jeden velký výlisek bez možností pořádného seřízení, nastavení a opravy. Pokud takovéto šicí stroje používáte 1x do roka, určitě mám 2-4 roky bude věrně sloužit... tedy abych napsal správně, bude vám věrně sloužit na 10 použití nebo 4 roky, podle toho co nastane dříve :)

Šicí stroje a jejich novinky

3. září 2013 v 9:46 | NEJ Šicí stroje
Mohlo by se zdát, že v oblasti šicích strojů se nic nemění a nemá smysl pořizovat šicí stroje to 5ti tisíc korun. Ale to bychom měli šicí stroje jako naše babičky, které měly jenom rovný steh. Ty dnešní umí desítky, stovky jiné i tisíce ozdobných stehů. Dnešní šicí stroje vám ušijí knoflíkovou dírku přesně podle průměru vašeho knoflíku a samy. Nejen entl (cik-cak) je dávným přáním babiček šicích strojů.Ty dnešní šicí stroje mají cik-caků několik druhů. Rozličný pro pružné materiály a rozličné pro silně třepivé se zarovnávaným krajem látky. V dnešních šicích strojích lze stehu různě řetězit, spojovat a vytvářet vlastní. To je jedna z několik stovek rozdílů mezi dnešními šicími stroji a stroji dávno minulé a stroji za pár tisícovek.