close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Srpen 2013

Používejte podklady při vyšívání

29. srpna 2013 v 9:00 | NEJ Šicí stroje
Pokud máte doma vyšívací či kombinované vyšívací a šicí stroje, jistě jste již zkoušeli vyšívat. Možná jste si říkali, že nebudete plýtvat podkladovým materiálem a střihnete si jej třeba jen kousek doprostřed rámečku, přesně tam, kde bude výšivka… Ale ouha! Nakonec výšivka vůbec nevypadá tak pěkně, jak byste čekali.

Přitom je to tak jednoduché - podkladový materiál musí přijít pod celý rámeček a musí jej i přesahovat, aby bylo možné obě látky dobře vypnout a teprve potom upnout a zašroubovat rámeček. Nešetřete tedy na podkladu pro vyšívací a šicí stroje, zbytečně byste si snížili kvalitu konečné výšivky a ve výsledku by se vám to skutečně nevyplatilo. Navíc i vaše práce bude snazší a vaše šicí stroje si také oddechnou, že nemusí překonávat žádné překážky při vyšívání.

Druhy jehel pro šicí stroje

21. srpna 2013 v 8:57 | NEJ Šicí stroje
Pro veškeré strojové šití a jednotlivé šicí stroje, jejich druhy, existuje nepřeberné množství různých jehel k dokoupení. Pro klasické šicí stroje si můžete vybírat jehly podle tloušťky materiálu a druhů látek, s nimiž pracujete. Jiné jehly je potřeba použít na strečové látky, jiné zase na kůži nebo riflovinu.

Pro overlocky a coverlocky, se zase používají speciální jehly s jiným typovým označením, než je tomu u strojů klasických. Pro vyšívací a šicí stroje jsou také doporučovány jehly speciální - vyšívací klasické či vyšívací na metalické nitě. Vždy je potřeba při výběru jehel dbát na pokyny výrobce a často je měnit. V žádném případě nepoužívat jehly poškozené, nerovné, tupé nebo dlouho skladované…

Druhy nití pro vyšívací a šicí stroje

15. srpna 2013 v 8:43 | NEJ Šicí stroje
Pro vyšívací stroje, šicí stroje i overlocky a coverlocky existuje více druhů nití. Nedají se použít jakékoli nitě, které vám přijdou pod ruku, ať už jde o druh či o kvalitu. Každý druh šití má svá specifika, jimiž se řídí i výběr vhodných nití.

Pro overlocky a coverlocky jsou to speciální polyesterové nitě ve velkých návinech. Pro vyšívací stroje se používají krásně lesklé, stálobarevné viskózové nitě. A pro klasické šicí stroje se běžně používají nitě polyamidové. Samozřejmě pro overlockový steh, který umějí napodobit klasické šicí stroje, můžete použít i nit overlockovou, případně můžete používat i nitě pro vyšívací stroje, pokud chcete vyšívat ozdobným stehem. Nicméně obráceně toto nefunguje - vyšívat či obnitkovat klasickými nitěmi bohužel nelze.

Moderní bydlení a šicí stroje

4. srpna 2013 v 7:33 | NEJ Šicí stroje
Nebojte se bytových textilií, díky nim svoje obydlí velmi rychle a také levně zútulníte a zpříjemníte. Obzvláště když použijete svoji vlastní fantazii a kreativitu a na pomoc si přizvete šicí stroje či si pozvete kamarádky, jež mají doma šicí stroje a umějí s nimi čarovat.

Poptejte se a uvidíte, že na takové jistě narazíte, je jich opravdu hodně - až se možná podivíte. Kdyby se vám náhodou nepodařilo - moderní technologie a elektronické šicí stroje jsou natolik šikovné, že je zvládne používat a ovládat i úplný začátečník. A vaší fantazii a tvorbě potom již naprosto nic nestojí v cestě .