close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Květen 2013

Bez stroje ani ránu

30. května 2013 v 12:23 | NEJ Šicí stroje
Možná vás překvapí, že i v dnešní moderní době se stále veliká spousta žen věnuje šití a své milované šicí stroje si opatrují jako oko v hlavě. Novodobé technologie dovolují švadlenkám své šicí stroje využít naplno a dělat s nimi opravdové divy.

I ty největší vyšívací či šicí fantazie, jež se před pár lety ještě zdály být nemožné, jsou pro moderní ženy a švadleny každodenní radostí a šicí stroje jsou skvělými pomocníky při tvorbě. Díky nim mohou veškeré vaše projekty rychle přibývat pod vašima rukama. Pro moderní vyšívací a šicí stroje je každý váš projekt hračkou.

Koníček pro každého

19. května 2013 v 9:07 | NEJ Šicí stroje
Divili byste se, kolik lidí u nás vyšívá. Nepředstavujte si bavlnku a titěrnou jehlu ani rozpíchané ruce či unavené oči. Dnes se již klasickému vyšívání skutečně nevěnuje tolik žen, jako v minulosti. Dle starého způsobu jde o spousty hodin trpělivé práce, která přibývá jen velmi pomalu.

V dnešní uspěchané a přetechnizované době se jedná o vyšívání strojové. Díky tomu, že vyšívací a šicí stroje jsou již tak trošku i počítače a navíc se výšivky tvoří a upravují pomocí speciálního softwaru, zajímají se o toto hobby i muži a není jich vůbec málo! Šicí stroje, které umí vyšívat mívají stovky různých stehů, nebývá neobvyklé, že si můžete i vlastní stehy vytvořit. Takže proč nemít na šicím stroji steh s jablíčky nebo hruškami? Kdyby naše babičky věděly, co budou šicí stroje umět, kolik budou mít stehů a jak jednoduché bude jejich ovládání nevěřily by vám. Už při počátku vývoje šicího stroje byl tento stoj považován za dokonalost a snem nejedné ženy. Šicí stroje od té doby urazily velmi dlouhou cestu a uvidíme, co nám vývojáři šicích strojů ještě přinesou!

Vyšívání – hobby i v moderní době

13. května 2013 v 9:02 | NEJ Šicí stroje
Také jste si mysleli, že klasickému vyšívání a zdobení ubrusů, ložního prádla nebo dokonce oděvů odzvonilo? Nenechte se mýlit! Šicí stroje jako koníček jsou velmi oblíbené a dnešní možnosti šicích strojů rozšiřují spektrum technik, ke kterým je lze použít a co s šicími stroji dělat.

Samozřejmě se nejedná o ruční vyšívání v pravém slova smyslu, ale o strojovou výšivku, kterou vykouzlí moderní kombinované domácí šicí stroje. Je možné si výšivky různě upravovat pomocí vyšívacího softwaru. Můžete se dokonce nechat unášet vlastní fantazií a vytvořit si výšivku dle svého vlastního návrhu či návrhu vašich dětí. Lze udělat výšivku dokonce i z obrázku nebo fotky, která se vám líbí a převést do formátu, jež vám tyto šikovné stroje vyšijí, kam jen budete chtít.

Střídání ročních období

6. května 2013 v 9:09 | NEJ Šicí stroje
Ať už zrovna nastává podzim, zima, jaro či léto, vždy se doma hodí mít nějaké staré či úplně nové a moderní šicí stroje a poupravit si stávající oděvy v šatníku. V zimě se možná vrhnete na prošívání zateplených kalhot pro svoje ratolesti, na jaře a v létě vás sluníčko může inspirovat mnohem více a můžete se skutečně vyřádit a nechat svoji návrhářskou duši vzlétnout. Vzdušné šaty a halenky z pestrobarevných materiálů je přeci radost šít. Která z žen či dívek, by nechtěla mít šaty ušité na míru přesně dle svých představ.
Nebojte se toho a tvořte, inspiraci naleznete všude kolem sebe. Dnešní šicí stroje v moderním provedení vám pomohou zrealizovat vaše nápady, ať je nalézáte už v samotné přírodě či na stránkách časopisů či módních webů.

Kreativní tvorba je dostupná každému

1. května 2013 v 10:04 | NEJ Šicí stroje
Namítáte, že jste naprostý "antitalent" a kreativní činnosti jsou vám cizí? Nemusí tomu tak být! Nové a moderní technologie umožní vaší fantazii téměř létat. Novodobé vyšívací a šicí stroje vám pomohou i s realizací různých nápadů a vizí, o nichž jste dosud neměli ani potuchy! Nebojte se proniknout do možností, které vyšívací a šicí tvorba skýtá - budete se cítit jako hotoví umělci. Šicí stroje dnes posouvají mnoho dogmat a způsobů myšlení a přitom mají šicí stroje výrazně jednodušší ovládání.

Ceny těchto domácích kombinovaných strojů se pohybují v naprosto přijatelných cenách a dostanete s nimi velkou řadu možností, jak využít to, co umí a jak se u toho také osobně kreativně a osobitě vyjádřit. Šicí stroje jsou používány při mnoha různých tématech, od patchworku, quiltování, vyšívání a mnohém dalším.