close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Leden 2013

Šicí stroje a patchwork

22. ledna 2013 v 17:02 | NEJ Šicí stroje
Velmi oblíbená technika používaná na šicích strojích se jmenuje Patchwork - v principu se jedná o sešívání různých látek. Mohou být různých tvarů a různých materiálů. Nejčastěji se vyrábějí patchworkové deky, ale najdete také polštářky až abstraktní obrazy. Pokud hledáte patchwork návody zdarma, zkuste například tento. Šicí stroje dokáží vykouzlit z kousku staré látky mnoho krásných tvarů a možná budete sami překvapeni.

Novinky pro vyšívání

13. ledna 2013 v 10:37 | NEJ Šicí stroje
Brother přišel na přelomu roku s úžasnou sadou šicích a vyšívacích strojů. V Série, konkrétně Brother V3 (pouze vyšívací), Brother V5 a Brother V7 jsou skutečné skvosty. Velké rameno (28 cm) patří k jedinečným a nejvším, které domácí šicí stroje mají. V čem jsou jedinečné? Pro neskutečné možství funkcí, pro svou vysokou rychlost, barevný a neskutečně přehledná displej a to, v čem vyniká celá značka Brother - skvělé ovládání. Šicí stroje Brother komunikují se zákazníky a proto jsou jejich detaily uživatelsky příjemné a také potřebné.

Rady pro zkušební šití

1. ledna 2013 v 11:50 | NEJ Šicí stroje
Před začátkem šití si každá švadlenka raději zkusí ušít nějaký zkušební vzorek, aby si mohla pohrát například s napětím horní nitě či vybrat nejvhodnější typ stehu či materiálu, s jakým se jí bude nejlépe pracovat a s jakým docílí nejlepšího možného výsledku. Avšak ani při zkušebním šití nezkoušejte jen tak na nějaký kousek látky ani nepoužívejte například staré nitě či jehly z jiného šicí stroje, které vám leží již několik let někde v šuplíku a je vám líto je vyhodit. Vždy pracujte se stejným materiálem i nitěmi, které budete pro daný výrobek chtít použít. Jen tak přesně zjistíte, čemu se při šití případně vyvarovat, co by vám mohlo činit problémy a na co si dát při samotném šití konečného výrobku pozor.
Vaše šicí stroje mohou samozřejmě reagovat na rozdílné typy materiálů různě, tudíž je vhodné si šití vždy na kousku dané látky nejprve vyzkoušet.