close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Prosinec 2012

Kvalita nití je velice důležitá

24. prosince 2012 v 14:48

Ať už jde o klasické šití, obnitkování či vyšívání, vždy si vybírejte kvalitní druhy nití od ověřených výrobců a také dbejte na jejich doporučení. Při obnitkování používejte speciální polyesterové nitě, které jsou pevné a zároveň také pružné a budou se umět přizpůsobit danému materiálu a zvolenému stehu.
Pro vyšívání, které za vás provádějí vyšívací a šicí stroje jsou zase doporučovány viskózové nitě, které mají vysoký lesk, jsou stálobarevné a také velmi pevné a odolné proti přetrhnutí. Strojové vyšívání probíhá ve velké rychlosti a jednotlivé stehy jsou umísťovány velmi blízko sebe a často i ve více vrstvách přes sebe. Šití tedy z technického hlediska není stejné jako pro šicí stroje. Je tedy třeba, aby se nitě nijak netřepily a ani nehrozilo nebezpečí jejich přetrhnutí během procesu tvorby samotné výšivky.

Vybíráme overlock

18. prosince 2012 v 21:35 | NEJ Šicí stroje

Rozhodla jste se ke svému domácímu šicímu stroji pořídit ještě i overlock? Vaše šití bude vypadat dokonaleji, precizněji a mnohem profesionálněji než se vám to může podařit pouze s použitím overlockového stehu, který nabízejí klasické šicí stroje.
Ukazatelem pro výběr toho správného typu a dobré šicí stroje pro vás může být hlavně jednoduché ovládání a snadné navlékání nití. Toto vám vždy usnadní barevné označení drah jednotlivých nití a u některých typů overlocků i pomocné navlékačky. Dále je dobrým funkčním pomocníkem přihrádka na odřezky, která je u některých strojů v základní výbavě, u jiných je potřeba dokoupit. Další praktickou funkcí může být například úsporné šití pouze dvěma nitěmi, s touto funkcí se však setkáte spíše u dražších typů. Pro obsluhu overlocků je také velkou výhodou, pokud mají velkou pohodlnou páčku na zdvih patky. Zajímavostí je u overlocků značky Brother, že mají páku pro zvedání patky na pravé straně stroje - což je velmi pohodlné. Již se nemusíte rukama tlačit kolem jehelní tyče, ale pouze na bohu stroje pohnete pákou.

Vaše koníčky

4. prosince 2012 v 8:27 | NEJ Šicí stroje

Někdo má rád vodní sporty, někdo preferuje halové sporty, jiný jezdí na kole nebo třeba kolečkových bruslích. Existují různé zájmové skupiny sdružující lidi podobného zaměření. Jsou i všelijaké skupiny zaměřené na různá tvoření - například šití a vyšívání, korálkování, drátkování, háčkování. Nebo i rovnou na speciální druhy těchto činností jako je třeba patchwork či quilting.
Možná jsou to pro vás cizí slova, která jste ještě nikdy neslyšeli, ale pro řadu lidí a hlavně těch, co mají doma šicí stroje a věnují se šití, jsou to slova známá. Šití je velmi častým koníčkem hlavně u žen, ale ani muži nemají v tomto oboru červenou. Preferujete-li značku Brother, můžeme vám doporučit stránky věnované pouze této značce. Naleznete zde šicí stroje, vyšívací, obnitkovávací i coverlocky.