Říjen 2010

Vyšívání - šicí stroje

16. října 2010 v 13:44 | NEJ Šicí stroje
Vyšívání - křížování

Slyšel jsem to poprvé, tak jsem si nedokázal představit, že by vyšívací stroje uměly vyšít křížek... přece jenom vyšívá plochy. Omyl. Vyšívací stroj dělá přesně to.... co mu řekneme výšivkou. A může to být i křížkování!

Můj starý šicí stroj na hřbitov?

12. října 2010 v 9:56 | NEJ Šicí stroje
Staré šicí stroje
taky se divíte, proč váš šicí stroj již nešije jak kdysi? Opotřebení se netýká jen nás lidí, ale i šicích strojů. Bohužel staré šicí stroje byly vyráběny z velmi kvalitních a trvanlivých materiálů, proto vám Veritaska nebo Singrovka po babičce šije ještě dnes. Některé části se ovšem opotřebují a pak nezbývá než pořídit nový šicí stroj.

Dnešní šicí stroje
nešetřete na nich. Stroje za 5.000,- Kč jsou tvořeny z valné části hromadou plastových doplňků, které pruží a mají mnohem kratší životnost. Takže při přešívání problémových míst (kolem zipů, překladů atd.) Stroj přepíná sám sebe a díky pružnosti plastových dílů se ne vše střetne kdy má a začínají první problémy, které tento stroj opět posílají "na hřbitov". Nečekejte uplatnění záruky, protože se jedná o opotřebení zboží... také se divíte?

Vyberte si šicí stroj s delší zárukou a u kterého je vám prodejce schopen potvrdit, že je doopravdy celokovový (ne jen to, že vám do výrobce cpe ke každému šicímu stroji, ale tím myslí pouze jeho základní blok).

Držíme palce při výběru a ať váš nový šicí stroj neskončí brzo "na hřbitově".

Přídavný stolek k šicím strojům

12. října 2010 v 9:47 | NEJ Šicí stroje
Šicí stroje pro domácí použití jsou dnes již kufříkové a při šití velkých ploch, jak jsou deky, polštáře vám může nerovná plocha způsobené zvednutím šicího stroje dělat problémy a potřebu neustále látku rovnat. Lepší (ovšem taky dražší šicí stroje) vám nabízí k dokoupení rozšiřující stolek, který vytváří rovnou a větší šicí plochu.