Červenec 2010

Záruka a kvalita stroje

23. července 2010 v 12:11 | NEJ Šicí stroje

Záruka na šicí stroje

Šicí stroje Lada a šicí stroje Veronica mají u svých strojů 5letou záruku. U strojů Veronica je pětiletá záruka podmíněna pravidelnými servisními podmínkami, zatímco Lada nedělá výjimky.

Normálním stavem je, že se záruka nevztahuje na běžné opotřebení, jako je často zanesení stroje, vypálení žárovky (diody se nespálí). A dnes se často stává, že někdo nedopatřením ohne část pro navlékání nitě... ta se samozřejmě "netrefí" do malinkého ouška jehly a... na reklamaci vám to nepříjmou.

Pokud máte celokovový šicí stroj - je bytelný a můžete čekat jeho velmi douhou trvanlivost. Pokud koupíte nejlevnější varianty šicích strojů, je valná část vyrobena z plastu a ten nemá dobré mechanické vlastnosti vzhledem k opotřebení. Takže od levných strojů nečekejte zázraky ani z hlediska výdrže.


NEJ Šicí stroje

10. července 2010 v 16:56

Šicí stroje

NEJ-sici-stroje.cz je moderní internetový obchod specializovaný pouze na šicí stroje. Jeho předností je uvádení parametrů a možnosti porvnání šicích strojů mezi sebou. Vedení se rozhodlo prodávat pouze kvalitní šicí stroje. Naleznete zde šicí stroje Janome, šicí stroje Lada, šicí stroje Merrylock, šicí stroje Brother, šicí stroje Singer, šicí stroje AEG, šicí stroje Veronica a šicí stroje Pfaff.

Overlock

Overlock je šicí stroj, který vám dokáže ušít velmi pružný okraj (zvláště trička atp.), kde obšívaný okraj nepraská a nepárá se. Overlock vám dokáže v jednom kroku sešít, začistit (obnitkovat) a oříznout okraj látky. Taková symfonie šití :-). Výběr v Overlocích.

Coverlock

Coverlock je šicí stroj, který jako jediný umí "prádlový steh", bývá označován jako krycí nebo pokrývací. Jedná se o steh, používaný pro začištění kraje oděvů. Z přední strany vypadá jako dva rovné stehy vedle sebe a zezadu je látka pokrytá hustými nitkami. Coverlocky mohou umět dvou nebo třířadé krycí stehy podle toho, kolik mají jehel. Výběr v Coverlocích.

Vyšívací šicí stroj

Vyšívací stroj automaticky neznamená, že stroj umí i šít, ale jeho hlavní funkcí je vyšítí nášivky.... něčeho krásného a ozdobného. Vyrábějí se ovšem i šicí stroje které umí šít i vyšívat. Jeden z nejlevnějších je šicí a vyšívací stroj Brother INNOV 900 s cenou 14.760,- Kč i s DPH.

Kolení páka u šicích strojů

6. července 2010 v 10:13
U některých šicích strojů se vyskytuje kolení páka... vypadá cca takto:

koelní páka
Pokud tušíte, že vám má pomoci k nějakému ukonu ve chvíli, kdy potřebujete mít obě ruce na látce (materiálu) na šicím stroji, jde vaše uvažování správným směrem. Na rychlost je tady šlapka, takže toto to nebude.

Nebudu vás napínat, kolení páka je pro zdvih patkové tyče. Vaše ruce mohou v klidu držet látku a precizně ji posunout kde je potřeba :-).

Kolení páku nenaleznete u všech šicích strojů, bývá obsažena u dražších nebo profi modelů. Například šicí stroj Janome 6600 nebo šicí stroj Veronica 900.