close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Červen 2010

Inovace Coverlocku Janome 1000 CPX

24. června 2010 v 8:36 | NEJ Šicí stroje
Před pár týdny začala firma Janome prodávat novou verzi coverlocku 1000 CPX (aneb Cover Pro).Rozdíly - jak je poznám:
V některých obchodech se vám ještě snaží prodat starší verzi (označovanou 1000 CP), proto je vhodné umět je rozeznat. Ale je to jednoduché. Při pohledu na čelní stranu  máte nejen nápis CoverPro 1000 CPX, (místo 1000 CP), ale na pravé čelní straně jsou natištěny steny a pod nimi je uvolňovač všech napínacích nití. Toto u předchozího modelu neuvidíte :-)


Šicí stroje LADA

21. června 2010 v 9:05 | NEJ Šicí stroje

Zrovna značka Lada nemá nejširší zastoupení v modelech, ale za to ji naleznete i mezi historickými kousky! Šicí stroje Lada - ano, ty vydrží!

Nejoblíbenějším kouskem je Lada SCM 269.

Proč? Pro svou jednoduchost,  líbivý vzhled ženám, robusní konstrukci a dobrou cenu. Když se podíváte na seznam funcí, zjistíte, že tento stroj pro vás udělá téměř vše, co si vymyslíte :-)
Overlock Lada 700 D
Kdo doma občas šáhne po šicím stroji, moc dobře ví, že potřebuje nejen šicí stroj, ale i overlock! Ničím jiným dobře neobšijete tričko, aby vám šev nepraskal a o nohavicích ani nemluvě :)Šicí stroje LADA - značka která vydrží.

Automatický navlékač horní nitě

18. června 2010 v 13:11 | NEJ Šicí stroje
Špatně vidíte, dělá vám trefování do malé dírky šicího stroje problém? Dnes už to není nepřekonatelný problém. Většina Šicích strojů bývá vybavena "Automatickým navlékačem horní nitě".

Jak to funguje:
Šicí stroj je vybaven mechanismem, který prostrčí uchem jehly tenký plíšek nebo ohnutý drátek a vy přetažením nitě kolem pouze vložíte niť kolem jeho uchopení, čímž následně při uvolnění chapače dojde k natažení nitě do šicí dírky.

Slabá místa:
Šicí stroje mají s automatickými navlékači horní nitě jeden jediný problém a to je "jemná mechanika" navlékacího ústrojí, zvláště navlékací plíšek. Který se může ohnout, zvláště při manipulaci s velkými látkami (šití nohavic, riflí atd.), kdy dojde k nechtěnému zachycení a ohnutí tohoto mechanismu. Řeknu vám rovnou, že na reklamaci to není.... a pokud mechanismus nejde přímo do dírky, niť již nenavlékne.

Navlékací mechanismus naleznete např: u šicích strojů:

Chapač - a to je proč?

16. června 2010 v 9:53 | NEJ Šicí stroje
Na vícero šicích strojích je v návodu popisován chapač. Ptáte se, co je to za potvoru? Má jej totiž každý šicí stroj. Zvláště vydařené jsou různé diskuse co je lepší :) A na to se vám budeme dnes snažit zodpovědět.
Šicí stroj mají hlavním úkolem přešít materiál a spojit jej 2mi nitěmi. Jednou shora a druhou zespodu. Horní niť a její pohyb zajišťuje mechanismus s jehlou a zachycení spodní niti má na starosti CHAPAČ. V minulosti se používaly ke spodnímu uchycení nitě podlouhlé člunky, následně byl vymyšlen chapač (rotační a kyvný). Z technického hlediska je rotační chapač lepší, protože kyvný se musí při každém zachycení nitě zastavit a udělat vratný chod. Proto jsou i šicí stroje s kyvným chapačem hlučnější a více neposedné (skáčou a vrní). Naopak šicí stroje s rotačním chapačem jsou klidnější a tišší. Když si projdete širší nabídku šicích strojů, zjistíte, že levnější šicí stroje používají CB (kyvný) chapač a dražší stroje používají chapač rotační.